خانه / اقتصاد مقاومتی / سخنی با تولیدکنندگان ایرانی

سخنی با تولیدکنندگان ایرانی

تولیدکنندگان در سراسر جهان با یکی از دو استراتژی اصالت سود یا فتح استراتژیک تولید می کنند و محصول خود را به فروش می‌رسانند. اصطلاحاً استراتژی اصالت سود را انگلوساکسونی و روش فتح استراتژیک را روش ژاپنی_آلمانی می نامند.
*در روش تولید انگلوساکسونی مطلوبیت شخصی محور تولید می‌باشد، بنابراین میزان سود و بهره در این روش تولید از هر عاملی مهم‌تر است و آن را اصالت سود می گویند. اما در روش ژاپنی_ آلمانی مطلوبیت ملی مورد توجه است و محور تولید فتح استراتژیک بازارهای موجود می باشد.
*ژاپنی‌ها می‌گویند ما با پذیرش سود کمتر بازارهای مختلف را فتح می کنیم، آنگاه که بازار که فتح شود خودمان قواعد آن را تعیین می‌کنیم.
*بین این دو روش تولید متاسفانه روش تولیدکنندگان ایرانی به انگلوساکسون‌ها نزدیک‌تر است و سرمایه گذران بیشتر به فکر سود بیشتر و در زمان کمترند و همین موضوع حتی گاهی ضریب اشتباه را افزایش و موجب بحران در اقتصاد هم خواهد شد.
*نابراین به تولیدکنندگان ایرانی توصیه می شود که لااقل از میان دو روش تولید سرمایه گذاری مدل ژاپنی_آلمانی را انتخاب کنند و با حداقل سود در کوتاه مدت به فکر فتح استراتژیک بازار در بلندمدت باشند.

درباره ی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

موبایلتو شارژ کن